KOS Kalymnos LEROS TURU (3 gece 4 gün )
Turgutreis Tours Seyahat Acentası

Du 24/08/2017 09h00 au 27/08/2017 17h00

Fuseau horaire : Istanbul (GMT+03:00)

Turgutreis Tours Seyahat Acentası
Bodrum
Turkey
BODRUM ÇIKIŞLI 3 GECE KOS_KALYMNOS_LEROS 1’ER GECE KONAKLAMALI TUR
Hareket Tarihi:Her Salı gidiş_Cuma dönüş. Her Perşembe gidiş _Pazar dönüş
Tur Tipi: 3 gece konaklamalı 4 günlük tatil
KREDİ KARTINA VADE FARKSIZ 6 TAKSİT
2 kişilik odada kişi başı ücret : 226Euro
Tur Programı>
1.Gün:Her Salı ve Perşembe
Bodrumdan Turumuza Katilacak Misafirlerimiz Kale Limanında, Turgutreis ten Turumuza katilacak misafirlerimiz ile Turgutreis D Marin Gumruk Kapisinda 08:30 da bulusuyoruz.Pasaport işlemlerinin ardından saat 09:30 hareket edecek olan feribot ile Kos Adasina yolculuk basliyor.
Saat 10:15 Kos limana varış.
Kos Adasinda seçili Otele (oda+kahvaltı) yerleşme ,1gece Kos adasinda konaklama
Serbest zamanda Dileyenler, merkezde yürüyerek, etrafı keşfedebilir,hemen limanın yanındaki sahilde, denize girip, restoranlarda adaya özgü yemeklerden tadabilirler,eğlencelere katılabilirler.
2.Gün:
Kos Limanında 12:30 pasaport işlemlerinin ardından 13:30da Kalimnos Adasina hareket.Yaklasik 35 dakika Keyifli bir Feribot Seyahatinden sonra 14:05 de Kalymnosa Varış(Feribot saatleri değişebilir)
Kalymnosta seçili otelde (oda+kahvaltı) 1 gece konaklama
3. Gün:
Kalymnos Limaninda saat 10:40 da pasaport işlemlerinin yapilmasindan sonra 11:40 da hareket edecek Feribotla Leros Adasina hareket .Keyifli 45 dakika feribot yolculugundan sonra Leros adasına 12:25 de varış(Feribot saatleri değişiklik gösterebilir.)
Leros Adasinda seçili otele (oda+kahvaltı)yerleşme.Serbest zaman
4 .gün:
Cuma yada Pazar Leros limanında 16:30 pasaport işlemlerinin ardından 17:30 da Turgutreise hareket,90 dakikalik keyifli bir feribot yolculugundan sonra 19:00 da Turgutreis limanına varış
Bir daha ki Turgutreis Tours organizasyonunda buluşmak üzere.
Kişi Başı ücret:226 Euro (Ekonomik 2 kişilik odada kişi başı)
Single farkı:60 Euro (3 gecelik)
Ücrete Dahil Olan Hizmetler:
• 3 gece seçilen otelde oda kahvalti konaklama (Kos Otelleri Maritine , Kosta Palace,ve benzeri oteller (Kalymnos Otelleri Olympic, Oasis ve benzeri) (Leros Otelleri Nefeli Hotel ve Benzerleri(
• Kos ‘a gidiş feribot bileti
• Kos Adasindan Kalymnos’ a geçiş feribot bileti
• Kalymnos Adasindan Lerosa ‘ a geçiş feribot bileti
• Leros Adasindan Turgutreise geçiş feribot bileti
• TC Liman Vergileri
• Türsab seyahat sigortası
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler :
• Yurt dışı çıkış harcı(15TL)
• Shengen Vize Ücreti(120 Euro)
• Kapıda vize harcı (60 Euro)
• Rehberlik
• Akşam ve öğlen yemekleri
• Kişisel harcamalar
TURGUTREİS TOURS SEYAHAT ACENTASI
Tur bilgi ve rezervasyon için Cep Tel/WatsApp:0.555.363 63 39
Email:info@turgutreistours.com
Bodrum Ofis:Torba Mahallesi Rıza Anter Caddesi No:38 BODRUM
Telefon:0.252.313 0123
Turgutreis Ofis:Bahçelievler No:164 Turgutreis Bodrum
Telefon:0.252.382.3054
İzmir Ofis: Atıf Bey mahallesi 65.Sokak No:13/A Gaziemir İZMİR
Telefon:0.232.4454496
Yolcuların Chek In işlemleri için hareket saatinden 30 dakika önce limanda olmaları gerekmektedir.
Lütfen Dikkat : Yurtdışına çıkan müşterilerimiz
https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden e-DEVLET kullanıcı adı ve şifresiyle alınmış SİGORTALI TESCİL KAYDI TESPİTİ dokümanı gereklidir. Sigortalı olmayan yolcularımız ve yukarıda açıklanan söz konusu kaydı bulunmayan yolcularımızın; sistemde çıkan ‘kaydı bulunmamaktadır’ şeklinde ki, kaydın olmadığını gösteren belgenin çıktısı gereklidir.
(e-devlet şifresi olmayan veya hatırlamayan yolcularımız internet bankacığı kullanıyorlarsa, oradan da şifresizwww.turkiye.gov.tr sitesine bağlanabilirler.)
KALYMNOS HAKKINDA BİLGİ
Kalimnos, Bodrum Yarımadası’nın batısında, Kos ve Leros adalarının tam arasında, üçgen şeklinde küçük bir ada. Ada küçük olmasına rağmen nüfusu 16 binin üzerinde. Adanın tarihiyle ilgili de hızlıca bir bilgi vereyim. 1522’den 1912’ye kadar Osmanlı hakimiyetindeymiş. Sonrasında da adayı 1947’ye kadar İtalyanlar yönetmiş. Enteresan ama Osmanlı döneminde, yakındaki Kos ve Rodos adalarının aksine Kalimnos’a Türk nüfus pek yerleşmemiş.
Adanın evleri, dar sokakları çok şirin. Tipik Yunan adası izleri taşıyor. O yüzden insan adaya hemen ısınıyor. Kalimnos’un hemen hemen her yerinde evler, bahçe duvarları, yollar çok bakımlı. Yazın turist sezonu gelince, diğer Yunan adalarında olduğu gibi, mutlaka boyalarını yeniliyorlar. Çirkin, beton duvarlar bile beyaza boyanınca güzel duruyor. Üstüne de pembe pembe begonviller sarkıyor. Kurak yollara da diktikleri zambaklar renk katıyor.
POTHİA
Kalimnos’un merkezine Pothia deniyor. Ada nüfusunun büyük bir kısmı da burada yaşıyor. Merkezin en hareketli yeri, sıra sıra tavernaların ve çeşitli dükkanların bulunduğu kordonboyu ama ben sakin sokak aralarını daha çok sevdim. Çok şirin, iki katlı, kapısı penceresi maviye, yeşile boyanmış tipik Yunan mimarisinde binalar var.
VATHİ KÖYÜ
Vathi, adanın doğusunda fiyortları andıran bir koyun ucunda yer alan, minicik, huzur saçan bir köy. Köyün nüfusu 100-150 civarı. Deniz kenarında, tavernaların olduğu küçük bir meydanı ile hediyelik eşya dükkanlar ile bakkal, manav, fırın bulunan bir sokağı var.
MASSOURİ
Massouri, adanın en batısında yer alıyor. Tam karşısındaki Telendos adasına bakan manzarası enfes, sokakları İrlanda barları ve kafeleri var.
PANORMOS
Panormos, Pothia ile Massouri arasında, yemyeşil bahçesi olan evlerin bulunduğu küçük bir kasaba. Kantouni ve Linari diye iki bölgesi var. Bizim otelimiz de Panormos’un Kantouni bölgesindeydi ki bence Kalimnos’ta konaklamak için en ideal yerlerden birisi. Kasabanın küçük meydanında tavernadan eczaneye, bakkaldan benzinliğe ihtiyacınızı görecek her şey var.
EMBORIOS
Adanın en kuzey ucunda, minicik bir balıkçı köyü. Sahilinde, hemen önünden denize de girilen birçok taverna var.
KALİMNOS’UN EN GÜZEL PLAJLARI
VLİHADİA PLAJI
Adanın güneyindeki Vlihadia’da aslında yanyana iki farklı plaj var. Küçük “m” harfi gibi düşünün. Bu “m”nin bir tarafı kumlu plaj, diğer tarafı taşlı. İkisinin de denizi tertemiz, suyu turkuaz ve pırıl pırıl. Kumlu olan plaj, daha çok halk plajı gibi. Aileler çoğunlukta. Taşlı olan ise daha çok gençlerin tercihi.
PALİONİSOS PLAJI
Adanın en kuzeyinde, dağların arasına sıkışmış, uzun, ince bir koy. Aşırı virajlı ama bir o kadar da enfes manzaralı yollardan gidiliyor. Hem plaj, hem denizin içi taşlı ama taşlar küçük. Suyu acayip berrak. Plajda iki taverna ve bir de kafe var. Bizim gibi tercih edenler için 3 Euro’ya şezlong da kiralanıyor ama şezlong olan kısımda yeme içme servisi yok enteresan bir şekilde. Gidip yandaki kafeden almak gerekiyor.
VATHİ PLAJI
Vathi köyünde denize de giriliyor. Öyle kumlu ya da taşlı bir plaj yok, beton ve iskele var. Deniz çok güzel, temiz. İnsanın canının çıkmak istemediği türden. Heyecanı sevenler, özellikle de Yunan gençler, denize kayalıklardan atlıyor.
ARGİNONTA PLAJI
Adanın kuzeyinde, çorak ve dik dağların arasındaki bir başka koy. Küçük taşlı bir plaj. Suyun rengi açık mavi. Arkalara doğru mavinin tonu koyulaşıyor. Su sıcaklığı tam kıvamında. Plajın bir kafeteryası ile tavernası da var.
KALAMIES PLAJI
Emborios’a yakın bir plaj. Plajda Exotic Ambeli diye bir mekan var. Tam kafa dinleme yeri. Kurumuş palmiye yapraklarından yapılmış şemsiyeleri var.
PLATİ YALOS PLAJI
Adanın batısındaki Plati Yalos Plajı’nda, İngilizce yazımıyla Plati Gialos’ta kum, volkanik yapısının etkisiyle mi bilmem ama gri renkli. Ama ona rağmen bildiğiniz açık mavi. Tepeden manzarası müthiş.
MASSOURİ PLAJI ...FAVORİM :)
Tıpkı Massouri gibi plajı da adanın en turistik plajı. Dik üçgen şeklinde gözyüzüne doğru uzanan Telendos Adası’na nazır günbatımızı şezlonga uzanarak izlemenin tadına doyum olmuyor.
EMBORIOS PLAJI
Emborios köyünde yemek yemeden önce ya da yedikten sonra, tavernaların önünde deniz keyfi yapabilirsiniz. Şezlonglar da var.
KALİMNOS’DA ULAŞIM VE ARABA KİRALAMA
Kalimnos küçük bir ada olsa da güzel plajlara gitmek için mutlaka araba kiralamak gerekiyor. Tabii motor kiralamak da bir diğer seçenek. Ada küçük olduğu için bir yerden bir yere genellikle 10-15 dakikada gidilebiliyor. En uzak yerlere bile yol en fazla 30-40 dakika sürüyor, o da yollar virajlı olduğu için.
Turgutreis Tours Seyahat Acentası Hakkında
LEROS ADASI
Yunan adalarının Onki adalarından biri olan Leros adası 71.000 metrelik bir alana sahiptir. Bununla beraber 44 millik bir sahil şeridine de sahiptir. Yunanistan’ ın Güney Egesinde bulunan söz konusu ada bir zamanlar Osmanlı döneminde Osmanlı'nın himayesinde bulunmaktaydı.
Tepenin üzerinde Bizans döneminde yapılmış Leros Kalesi (The Panayia Castle – Kutsal Meryem Kalesi) göze çarpıyor.
Platanos Meydanı’na geldiğimizde pastaneyi görür görmez içeri giriyoruz. Her yerde paskalya çörekleri, içerisi mis gibi sakız kokuyor.
İleryoz ve İleriye isimleriyle de bilinen ada her mevsim yeşil olan Leros Adası, kumlu plajları ve billur deniziyle ve çam ağaçlarıyla ünlü olan Leros Adası, gezilecek yerler bir tarafa, berrak gökyüzü ve denizin maviliğine bir de yeşili katıyor. Leros, gün doğumu ve gün batımını izlemek için mükemmel beldelerden biri. Lakki ve Aghia Marina isimli limanları ve Panteli gibi ufak balıkçı köyleri, kıyı şeridi boyunca sıralanmış tavernalarıyla ünlü. Yunan adalarının karakteristik mavi panjurlu evleri ve çiçeklerle süslü merdivenleri de adaya canlılık katıyor.
Yunan adalarının vazgeçilmezi deniz mahsulleri Leros’ta da en taze halleriyle servis ediliyor. Izgara kalamar ve ahtapot en çok tercih edilen mezelerden. Yöresel myzithra peyniri,pilav üzerinde servis edilen mantar soslu karidesler...
Merdivenli daracık sokakların ve çiçeklerle süslenmiş evlerin arasından yürüyün. Bu şirin adada görmediğiniz hiçbir yer kalmasın!
Leros turu boyunca çınar ağaçlarının altlarına kurulmuş meydan kahvelerinde soluklanın.
Alinda Koyu’ndaki adanın en ünlü tavernası Milos’ta keyifli bir akşam yemeği yiyin. Hemen yukarıda sıralanmış yel değirmenleri muhteşem manzaranıza bir güzellik daha katacak.
Leros Adası’nda gezilecek yerlerden biri olan Panteli isimli küçük ve sevimli balıkçı köyünde her tavernanın önünde duran şezlonglarda sapsarı kumlu plajın keyfini çıkarın.
Kıyıya yakın ama başka bir adada gibi görünen Aghios Isidoros Kilisesi’ni mutlaka ziyaret edin.
Kos Adası : Yunanistanın on iki adalar grubunun Rodos’tan sonra ikinci büyük adasıdır ve Türkiye’nin Bodrum yarımadasına 5 km uzaklıktadır.Dünyanın ilk hastanesinin kurulduğu ve ilk doktorlarının yetiştirildiği yer olan Kos,
modern tıbbın kurucusu olarak bilinen Hipokratın doğup büyüdüğü ve hekimlik görevini gerçekleştirdiği yerdir.
Tarih boyunca ağırladığı büyük uygarlıklar bu güzel coğrafyada birçok önemli eserler bırakmışlardır.Günümüzde arkeolojik mekanlarla modern şehrin içiçe olduğu adada Hellenistik , Bizans , Osmanlı ve İtalyan mimarisinden örnekler bulunmaktadır.Adayı çepeçevre saran uçsuz bucaksız kumsallar ve her biri ayrı bire tatil beldesi olan köyler Kos’a ayrı bir güzellik ve önem katmaktadır.Şarapları, zeytinyağı ve baharatları ile zenginlikleri bulan ada, bir dönem Büyük İskender’in zamanında, elde edilen ganimetleri muhafaza edildiği bir depo olarak da kullanılmış.Kos bugün büyük turistik otellerin bulunduğu,yaz sezonu boyunca gece ve gündüz yaşayan,dinlenmek ve sakinlik arayanlar için ıssız köşelerinde bulunduğu, palmiye ve begonvillerle süslü sokaklarında alışveriş yapabileceğiniz,meyhanelerinde ve tavernalarında lezzetli mezeler eşliğinde uzo içip kafelerinde günün yorgunluğunu atabileceğiniz eşsiz bir turizm cennetidir.
KOS ADASINDA GEZİLİP GÖRÜLECEK YERLER :
Görülmesi gereken yerlerin başında gelen Zia köyü,adanın çam ağaçlarıyla kplı tepelerinden birinde yer almaktadır.Eşsiz deniz manzarasıyla günbatımını izleyebilir,sokaklarında yürüyüş yapıp lezzetli yemeklerinden tadabilirsiniz.Adanın bir diğer doğa harikası da merkeze 5 km uzaklıkta bulunan sıcak su kaynağıdır.Şifalı sıcak suların soğuk deniz suyuyla buluştuğu noktada kayalardan oluşmuş doğal bir havuz bulunmaktadır.
Asklepieion,Müze,Kale,Hipokrat Ağacı,Eski ve Yeni Agora,Odeon Casa Romana ve Osmanlılardan kalma Hamamları gezip görülecek tarihi yerler arasında kalmaktadır.
Taksiler:
Kos Limanı çevresinde, Asklepion ve kale civarlarında bol miktarda taksi bulunmaktadır. Taksi ücretleri Yunan Hükümeti’nin belirlediği sabit ücret olan kilometrede 1€ dur.
Motorsikletler:
Şehir içinde dolaşmak için motorsiklet veya gelişmiş 4 tekerlekli motorlar(quad) çok caziptir. Bir çok yerde motorsiklet kiralayabileceğiniz dükkanlar mevcuttur. İşlek caddelerde motorsiklet kullanmak tehlikeli olabilir. Kask takma zorunluluğu burada da bulunmaktadır.
Araç kiralama:
Adayı dolaşmak için araç kiralayabileceğiniz dükkanlar mevcuttur. Günlük 35 Euro’dan başlamaktadır.
Mini tren:
Adayı yürüyerek dolaşmak istemeyenler için bütün önemli tarihi yerlere ve alanlara uğrayan küçük bir tren hizmeti verilmektedir. Tren, yaz ayları boyunca günde birkaç defa adayı turlamaktadır. Ücreti ise kişi başı 5 €’dur.
Kos Town Mini Tren: Her gün ve her yarım saatte bir Liman’dan kalkar ve süresi 20 dakikadır.
Asklepion’a Mini Tren Turu: Pazartesi günleri hariç her gün, şehir içi otobüs durağından kalkar ve süresi 15 dakikadır.
Saat 09:00 – 18:00 arası
Deniz Ulaşımı:
Kos Adası’ndan diğer Yunan Adaları’na da günlük seferler mevcuttur. Ancak, seferler saatleri ve günleri, yaz aylarında ve kış aylarında farklıdır. Mykanos, Rodos, Syros, Limni, Samos, Santorini,Midilli, Patmos, Kalymnos ve Lipsi Adalarına feribot seferleri bulunmaktadır. Bu seferlerin yanı sıra, Mastichari Limanı’ndan haftanın 7 günü düzenli olarak Kalymnos Adası’na feribot seferleri mevcuttur.
Source: www.facebook.com