Koncert Tede + Żabson w Radości/ 19.08 / FB free do 20
Radość

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

sam. 19/08/2017 de 19h00 à 5h00/strike>

Radość
ul. Bernardyńska 15
20-950 Lublin
Poland
W sobotę 19 sierpnia na scenie Radości wystąpią TEDE i Żabson. Zapraszamy na dwa wyjątkowe koncerty !
Radość
19.08
Zagrają:
TEDE
Żabson
Wejście:
Lista FB free do 20
Po 20: 10 zł
Start koncertu Żabsona: 21:30
+18
---
TEDE
(TDF) to legenda polskiej sceny Hip-Hopowiej i bez wątpienia jej najbardziej rozpoznawalny reprezentant. Tede obecny jest na polskiej scenie muzycznej od 1996 roku, a początki jego kariery związane są z zespołem 1kHz (Ein Killa Hertz), który występował w składzie: TDF (Tas De Fleia), Janmario (DJ JMI) oraz V.O.L.T. (600V).
Tede to tak naprawdę Jacek Graniecki, rocznik 1976. Urodzony w Warszawie raper, producent, aktor, właściciel wytwórni muzycznej Wielkie Joł i marki odzieżowej PLNY Textylia. Jeden z twórców polskiej sceny hiphopowej. Współtwórca legendarnej formacji Warszafski Deszcz. Znany nie tylko ze względu na muzykę, ale również z uwagi na role filmowe i kontrowersyjne wypowiedzi. Kilkukrotnie nominowany do Fryderyków, jest laureatem wielu nagród - na przestrzeni prawie 20 lat działalności muzycznej otrzymał kilka Ślizgerów, nagrodę miesięcznika Machina, Superjedynkę, Belvedere Achievement Award oraz nagrody plebiscytów organizowanych przez Audycję Wudoo, Portal hip-hop.pl i serwis Popkiller.
Tede ma na swoim koncie współpracę z wieloma artystami reprezentującymi nie tylko scenę hiphopową. Na liście jego kooperacji pojawiają się między innymi Zdzisława Sośnicka, Natalia Kukulska, Pezet, OSTR, Wzgórze Ya Pa 3, Abradab, DonGURALesko, Sobota, Sokół, Sitek i DwaSławy.
Aktualnie Tede koncentruje się na działalności muzycznej, a jego najnowszy album zatytułowany SKRRRT zadebiutował właśnie na 1 miejscu listy najchętniej kupowanych płyt w Polsce (OLIS).

„To moja najfajniejsza płyta, bo poza tym, że jest stylistycznie spójna, to pierwszy raz udało mi się stworzyć specyficzny klimat od pierwszego do ostatniego kawałka. Dużo materiału z nowej płyty pojawia się na koncertach, więc zapraszam” - mówi Tede.

Jak informuje Wielkie Joł album zatytułowany SKRRRT to wejście w dziwny świat balansujący na krawędzi snu i jawy, w którym TEDE i Michu zabierają słuchaczy w niecodzienną podróż do innych stanów świadomości. Płyta SKRRRT powstawała w dwóch krajach - Polsce i Czechach, dokąd wybrał się Tede z ekipą by stolicy naszych południowych sąsiadów stworzyć mobilne studio i w nim nagrywać najnowszy album. Istotnym elementem promocyjnym nowego albumu jest SKRRRTV, czyli specjalny videolog na kanaleYT.COM/TEDEWIZJA, na którym można zobaczyć wyjazd do Czech, proces powstawania płyty, koncerty TEDE oraz wiele innych ciekawych materiałów. Za oprawę graficzną i multimedialną albumu tradycyjnie odpowiedzialny jest Pan Zgrywus.
Żabson
to utalentowany reprezentant nowej fali na polskiej scenie hip-hop. Urodzony w 1994 roku raper swoją karierę zaczął od bitew freestylowych, które przyniosły m.in. dwa zwycięstwa kieleckiej edycji Arrogant Freestyle Battle. Znany jest z nowoczesnego flow, abstrakcyjnych gier słownych i nietuzinkowych konceptów artystycznych. Sznytu scenicznego nabrał występując m.in. jako hypeman u boku legendy polskiej sceny - Borixona. Ponadto ma na koncie współpracę ze jej ścisłą czołówką, jest członkiem kolektywu SB Maffija, a jego koncerty wyróżniają niezwykła żywiołowość i doskonały warsztat. Swoje odważne pomysły i rosnącą popularność planuje przekuć w sukces pierwszego solowego albumu, który ukaże się w bieżącym roku.
Do zobaczenia !
Source: www.facebook.com