Żydowski Wrocław - spacer z przewodnikiem śladami historii
Travel Wrocław

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

mer. 19/07/2017 de 17h00 à 19h00/strike>

Synagoga Pod Białym Bocianem we Wrocławiu
Ul. Włodkowica 5a
50-072 Wroclaw
Poland
VIP Travel Wrocław serdecznie zaprasza na spacer śladami dawnego żydowskiego Wrocławia, który odbędzie się 19 lipca (środa) o godzinie 17:00!
Nie byłoby tej wycieczki, gdyby nie Festiwal Kultury Żydowskiej „Simcha” – to właśnie tam narodził się pomysł, aby stworzyć jeden, mocno nasycony historią, spacer przez centrum Wrocławia śladami kultury żydowskiej.
Poruszając się na co dzień po mieście, często nie zwracamy uwagi na historie miejsc, które mijamy. Tym razem zwolnimy kroku, rozejrzymy się uważniej i odkryjemy wspólnie dziedzictwo, które pozostawili po sobie handlarze i przedsiębiorcy pochodzenia żydowskiego. Będziecie zaskoczeni, jak wiele dzisiejszy Wrocław zawdzięcza nazwiskom takim jak Sachs, Wertheim czy Schottländer!
Podczas spaceru poznamy między innymi obszar od Starej Synagogi – znanej jako Synagoga Pod Białym Bocianem do ruin zburzonej w 1938 r. Nowej Synagogi przy ul. Łąkowej. Dowiecie się także, jak powstawał ekskluzywny Dom Towarowy Braci Barasch (dzisiejszy Feniks) i kogo przedstawiają twarze na Renomie – dawnym Warenhaus Wertheim.
Wycieczkę poprowadzi licencjonowany przewodnik miejski, Pani Iwona Stec, znana Wam już z m.in. z wycieczek po Starym Cmentarzu Żydowskim, dworcu Wrocław Główny czy cyklu „Śladami wrocławskich Żydów”. Towarzyszyć jej będzie Pani Tamara Włodarczyk, współautorka książki "Przewodnik po żydowskim Wrocławiu".
Czas trwania wycieczki: ok. 2 godziny.
Koszt wycieczki: 18 zł (w cenie zestaw audio – „słuchawki”)
Zgłoszenia udziału w zwiedzaniu prosimy przesyłać mailowo do dnia 17 lipca (poniedziałek) na adres biuro@viptravelwroclaw.pl podając w treści: imię, nazwisko oraz numer telefonu. W tytule maila prosimy wpisać „Żydowski Wrocław 19.07.”.
Informacji na temat zwiedzania udzielamy pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo biuro@viptravelwroclaw.pl
Source: www.facebook.com