התעוררי משנת היופי // ירושדיים ורוח חדשה
ירושדיים

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

lun. 17/07/2017 de 20h30 à 22h30/strike>

‎בית אליאנס‎
כי"ח 5
Jerusalem
Israel
שלוש המנמנמות שהעולם התאהב בהן היו שלגיה, אורורה (היפהפייה הנרדמת) וסינדרלה. הן היו נסיכות, יפות, לבנות, רזות והשמלה שלהן, איך לא, התנפנפה לה ברוח. עם זאת, שלושתן היו תלויות באופן חד משמעי בגבר שיציל אותן מהמצוקות אליהן נקלעו (איך לא, באשמתן, או באשמת נשים אחרות).
בסוף שנות ה-70 חברת דיסני עוברת טלטלה. דון בלות' (אחד האנימטורים המרכזיים שלה) לוקח שבעה אנימטורים נוספים וטורק את הדלת. הוא האמין שדיסני איבדו את הדרך, את המוסר ואת האהבה לציור. האם פוקהונטס ומולאן הן באמת "אותה גברת בשינוי אדרת" מול סינדרלה ושלגיה, או שמדובר כאן בתדמית אישה שונה לחלוטין? וגם, מה קורה בעידן הפוסט-פמיניסטי, הפוסט-מודרני? איך חברת דיסני מתמודדת איתה כיום? מי זאת אלזה ולמה לעזאזל היא לא נשואה? האם מואנה, הנסיכה השחורה החדשה, משנה את כללי המשחק? ואיך בכלל מתמודדים עם ביקורת כלפי נושא כה רגיש ונאיבי לכאורה?
>>>על המרצה>>>
משי אייד היא סטודנטית לתקשורת והיסטוריה באוניברסיטה העברית. בין היתר מנהלת את דף הפייסבוק "יום בהיסטוריה" ועורכת ראשית של עיתון "ציר הזמן" באוניברסיטה העברית. בשנים האחרונות היא חוקרת אנימציה בכלל ואנימציה פמיניסטית בפרט על גווניה, סממניה החברתיים-תרבותיים ועל אופיה ההיסטורי.
>>>איפה, מתי ואיך??>>>
בית אליאנס
20:30
הכניסה חופשית!
Source: www.facebook.com