Cestovateľský festival Cestou necestou v Poprade
OZ Cestou necestou

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

dim. 19/11/2017 de 15h00 à 21h00/strike>

Kino Tatran
Námestie Sv. Egídia 43
058 01 Poprad
Slovakia
Cestovateľský festival Cestou necestou v Poprade
15:00 Rudolf Tisovský - 14 štátov Európy na Pionieri
Ak chcete cestovať, nehľadajte si moc dôvodov, prečo to nejde, jednoducho vyrazte. Porozprávam o tom ako sa cestuje na staručkom 45-ročnom motocykli Jawa Pionier. Porozprávam o tom ako pripraviť takúto motorku a čo všetko si nabaliť na 8500km cestami necestami. Ukážem aké zaujímavé miesta som navštívil, kde všade som kempoval a aj "kempoval". Uvidíte ako vyzerá život motorizovaného "bezdomovca" na cestách.
16:00 Cástor Enrique Sánchez Rodríguez - Čo ti v Kolumbii hrozí a neminie ťa
Promo heslo Kolumbie je: "Jediné riziko je, že nebudeš chceť odísť". Kolumbia je posledná neobjavená krajina v Latinskej Amerike. Situácia v 80. a 90. rokoch bola naozaj kritická. Dnes je realita úplne iná.
17:15 prestávka
17:30 Zuzana Hermanová - Indonézia - dobrodružstvo poznania rôznorodých ostrovov
Indonézia je najväčšia ostrovná krajina na planéte. Medzi najznámejšie ostrovy patria Sumatra, Jáva, Bali, Komodo, Lombok, Flores, Sulawesi, Kalimantan,... Množstvo jedinečných etník, kultúr a tradícií. Od plantáží, pralesov a orangutanov, po hinduistické a budhistické chrámy pod patronátom UNESCO. Dobrodružstvo ako z doby kamennej, sofistikované tanečné predstavenia, techniky batikovania, jedinečná architektúra. Masáže, trek v blate, výprava za obrovskými jaštermi-varanmi, plavba loďou k nádherným koralom, šnorchlovanie s karetami obrovskými, výstup na sopku. Množstvo zážitkov a pekných fotiek.
18:30 Cástor Enrique Sánchez Rodríguez - Grónsko? Myslíš Grécko?
Čo to je? Žije tam niekto? Ako to tam vyzerá? Čo sa tam momentálne deje? Ako je možné, že v našich očiach menej vyspelá kultúra dokázala prežiť tam, kde “vyspelejší” Vikingovia nakoniec vyhynuli? Ešte pred dvoma rokmi jediné, čo som o Grónsku vedel, bolo, kde sa na mape nachádza. Dnes, po dvoch rokoch strávených v krajine Kalaallitov, som fascinovaný nielen krajinou, ale hlavne ľuďmi, ktorí tam žijú. Touto prednáškou by som chcel odpovedať na najzákladnejšie otázky, ktoré človeku napadnú, keď myslí na najväčší ostrov sveta.
19:15 prestávka
19:30 Karin Kernerová, Miroslava Osadská - Kazachstan & Kirgizsko – na čo Vás ani najlepší plán nepripraví
Alkohol z mlieka, konina ako národné jedlo, šialení vodiči, ale aj pokazené auto a hlavne – skúška ohňom pre vzťah piatich (ne)známych ľudí. Dva týždne v Kazachstane a Kirgizsku boli všetkým, len nie klasickou dovolenkou. V tejto časti sveta turistov akoby ani nečakali. Na angličtinu môžete zabudnúť, no žiadny strach, všetko bude charašo - ochotnejších a pohostinnejších ľudí by ste hľadali len ťažko. Príďte sa inšpirovať na cestu do krajín, ktoré zvyšok sveta ešte naplno neobjavil. Z megalomanskej Astany až po chudobný vidiek, almaatský bazár a národné parky, nádherné scenérie Kirgizska, trh dobytka, tradičné zápasy na koňoch ale aj totálne zlyhanie navigácie v najnevhodnejších situáciách.
Vstupné:
- 6€ predpredaj v Kine Tatran
- 7€ na mieste
- 4€ po 18:30
Predpredaj: http://www.kinotatran.sk/klient-599/kino-180/stranka-5831/film-192886
Precestoval si niečo zaujímavé?
Prezentuj: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/prezentuj/
Rád by si pomáhal ako dobrovoľník?
Viac na: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/dobrovolnik/
Pozri si záznamy z festivalu a prihlás sa do odberu videí na: https://www.youtube.com/c/CestounecestouSk
Source: www.facebook.com