Noc múzeí a galérií/Divadelný ústav - Múzeum Divadelného ústavu
Divadelný ústav

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

sam. 20/05/2017 de 15h00 à 19h00/strike>

Studio 12
Jakubovo námestie 12
813 57 Bratislava
Slovakia
Noc múzeí a galérií rozžiaria divadelné hviezdy Zuzana Kronerová a Zita Furková!
Zámerom podujatia je zviditeľniť Múzeum Divadelného ústavu nielen pre odbornú, ale najmä pre laickú verejnosť prostredníctvom divadelnej výstavy a stretnutia s obľúbenými herečkami, Zitou Furkovou a Zuzanou Kronerovou. Návštevník počas jedinečného podujatia uvidí kostýmy, makety scén a výtvarné návrhy kostýmov z inscenácií, v ktorých herečky účinkovali na domovskej scéne Divadla ASTORKA Korzo '90. V rámci projekcií budú prezentované inscenácie, v ktorých podali jedinečné herecké výkony a tiež fotografie z dokumentačných fondov Divadelného ústavu.
Známa slovenská teatrologička a divadelná kritička Zuzana Bakošová, autorka publikácií Kolotoč herectva: Divadlo ASTORKA Korzo '90 a Elixír smiechu: Jozef Kroner a Kronerovci, uvedie o 17.00 hod. profesijné i osobnostné profily týchto významných a obľúbených herečiek. V rámci nasledujúcich moderovaných besied s pani Zuzanou Kronerovou a Zitou Furkovou sa návštevníci budú môcť bližšie zoznámiť s tvorbou výnimočných herečiek a v neposlednom rade získať ich autogram s fotografiou. Rovnako bude možnosť zakúpiť si publikácie venované herečkám ako aj ďalšie z produkcie Divadelného ústavu.
Vstupenku na podujatie v hodnote 2 eur si môžu návštevníci kúpiť priamo v Divadelnom ústave. Táto vstupenka im zabezpečí prístup do všetkých ďalších múzeí a galérií v Bratislave počas Noci múzeí a galérií. Podujatie začína o 15.00 hod. a posledný vstup sa uskutoční o 19.00 hod.
PROGRAM :
Výstava:
Divadlo ASTORKA Korzo ′90 ako domovská scéna divadelných osobností Zity Furkovej a Zuzany Kronerovej ( posledný vstup o 19.00hod. )
Program:
15.00 Premietanie inscenácií divadla ASTORKA Korzo ′90
17.00 Zuzana Bakošová; Kolotoč herectva – herecké portréty Zuzany Kronerovej a Zity Furkovej
17.15 Autogramiáda a beseda so Zuzanou Kronerovou, herečkou divadla ASTORKA Korzo ′90
17.45 Autogramiáda a beseda so Zitou Furkovou, herečkou a spoluzakladateľkou divadla ASTORKA Korzo ′90
Otvorené: 15.00 – 19.00 (posledný vstup)
Jednotné vstupné : 2€
Source: www.facebook.com